Echo serca -Specjalista kardiolog pediatra dr  n. med. Małgorzata Tomyn-Drabikecho serca

Badania echokardiograficzne wykonywane są aparatem Sonoscape S8 który wyposażony jest w kolorowy monitor 15" i w dwie głowice: 2P1, 5-2,8 MHz i 5P1, 8-4,2 MHz.

Szeroki zakres częstotliwości głowic pozwala na badania zarówno najmłodszych noworodków jak i młodocianych dorosłych. Aparat posiada wszystkie tryby obrazowania Dopplerem, obrazowanie harmoniczne THI, obrazowanie panoramiczne i trapezowe, optymalizacje obrazu (M Tunning) co pozwala uzyskać wysoką jego jakość.

Badanie wykonuje specjalista kardiolog pediatra
dr  n. med. Małgorzata Tomyn-Drabik.

 

 

Specjalista kardiolog, pediatra

dr n. med. Małgorzata Tomyn-Drabik

Jestem absolwentką AM w Krakowie. Staż podyplomowy odbyłam w CMKP WAM w Warszawie. Pierwszą pracę rozpoczęłam w Oddziale Niemowlęcym Szpitala Dziecięcego w Warszawie przy ul. Niekłańskiej. W 1984 roku zdałam specjalizację I st. z pediatrii, a w 1989 roku II st. z pediatrii.

Od 1990 roku zajmuję się kardiologią dziecięcą pracując w Klinice Kardiologii IPCZD w pracowni echokardiografii. Mam ponad 10-letnie doświadczenie w echokardiograficznym monitorowaniu interwencyjnego zamykania ubytków w przegrodzie miedzyprzedsionkowej.

W 2001 roku obroniłam doktorat pt. "Diagnostyka kliniczna i echokardiograficzna guzów serca u dzieci". W 2002 roku zdałam specjalizację z kardiologii. Od 2008 roku pracuję w prywatnych Centrach Medycznych i w Poradni Kardiologicznej Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej. Posiadam certyfikat z echokardiografii dziecięcej.

Odbyłam staże zagraniczne w zakresie badań echokardiograficznych, zwłaszcza badania przezprzełykowego w Medizinische Hochschule Hannower i w Londynie.

Jestem autorką i współautorką licznych doniesień w kraju i za granicą w zakresie kardiologii dziecięcej, a zwłaszcza badań echokardiograficznych u dzieci, a także autorką rozdziału w podręczniku "Kardiologia dziecięca". Brałam czynny udział jako wykładowca w kursach organizowanych przez CMKP w zakresie echokardiografii dziecięcej. Jestem członkiem PTK.

GODZINY PRZYJĘĆ I ZAPISY na badanie echo serca:

zapisy:
terminy uzgodnione telefonicznie pod nr. tel. 606 608 557
echo serca, specjalista kardiolog, pediatra - terminy przyjęć i zapisy